tian
04 دی 1401 - 19:29

بیش از نیمی از آلمانها مخالف ارسال سلاح به اوکراین هستند

نتایج یک نظرسنجی جدید حاکی از آن است که ارسال مداوم سلاح به اوکراین، مورد تایید بیش از نیمی از مردم آلمان نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، نظرسنجی ها از نارضایتی بیش از نیمی از مردم آلمان از جنگ افروزی کشورشان در اوکراین حکایت دارد.

نتایج نظرسنجی جدید «یو گاوو» نشان می دهد که تقریبا نیمی از آلمانی ها با ارسال تانک های Leopard ۲ ساخت آلمان به اوکراین مخالفند.

این نظرسنجی حکایت از آن دارد که ۴۵ درصد از رای دهندگان مخالف ارسال تانک های آلمانی به اوکراین هستند. این در حالیست که تنها ۳۳ درصد از آلمانی های شرکت کننده در این نظرسنجی از این اقدام حمایت کردند و ۲۲ درصد نیزاز پاسخ دادن به این سوال خودداری کردند.

در حالیکه آلمان از کشورهای حمایت کننده از جنگ در اوکراین است و با این موضوع را با ارسال مداوم سلاح به این کشور نشان می دهد، در بخش تفکیک حزبی این نظرسنجی، ۵۰ درصد از حامیان حزب سبز از ارسال تسلیحات به اوکراین حمایت و ۲۵ درصد مخالف این کار بودند. رای دهندگان دو حزب دیگر ائتلاف حاکم اما مخالف ارسال تانک های آلمانی به اوکراین هستند.

با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا و کشورهای اروپایی برای توقف پیشروی ارتش روسیه، ضمن اعمال تحریم‌های شدید و پیاپی علیه مسکو، انواع تسلیحات نظامی در اختیار ارتش اوکراین قرار دادند که به گفته کارشناسان این مسئله یکی از عوامل طولانی‌شدن جنگ در اوکراین است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 933670